Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie


4 marzec 2010
25 lutego 2010 roku w Opolu wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie „Partnerstwo bez granic”, w którym o miano laureata walczyli organizatorzy inicjatyw realizowanych w województwie opolskim w roku 2009 we współpracy z partnerami zagranicznymi.


2 marzec 2010
Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania prowadzi cykl spotkań z rodzicami dzieci sześcioletnich na temat organizacji nowego roku szkolnego. W spotkaniach, których podstawowym celem jest przedstawienie rodzicom różnych możliwości realizowania przez dzieci sześcioletnie obowiązku szkolnego (w szkole lub przedszkolu) i omówienie cech charakterystycznych dla każdej z tych możliwości – uczestniczą dyrektorzy szkół i przedszkoli znajdujących się w obwodzie tych szkół.


1 marzec 2010
Wielkie emocje i zacięta walka towarzyszyły IX Turniejowi Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod patronatem Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej, który co roku organizowany jest przez Publiczną Szkołę Podstawową w Suchej. Tegoroczny turniej odbył się w minioną sobotę 27 lutego. Otwarcia dokonał Alfred Mrohs ojciec Gabrieli, która nie mogła być obecna. Dyrektor szkoły Teresa Furman przytoczyła jej słowa skierowane do uczestników „Życzę powodzenia, pozdrawiam wszystkich uczestników, sponsorów oraz zaangażowanych w organizację turnieju”.


23 luty 2010
19 lutego 2010r. już po raz szósty w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej odbył się Konkurs Wiedzy o Państwach Niemieckojęzycznych. Tegoroczną edycję patronatem objęło Niemieckie Towarzystwo Oświatowe, które było głównym fundatorem nagród. Słowniki polsko-niemieckie otrzymali wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie. Dodatkowo zwycięskie szkoły otrzymały mapy Niemiec. W konkursie udział wzięło pięć szkół: trzy z gminy Strzelce Op., były to PSP nr 4 w Strzelcach Op., PSP w Rozmierce i ZPO w Kalinowicach oraz dwie szkoły z gminy Jemielnica, były to PSP w Piotrówce i PSP w Jemielnicy. PSP w Suchej startowała poza konkursem.


22 luty 2010
Tradycją w Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Strzelcach Opolskich są odbywające się co roku bale karnawałowe dla dzieci. W dniu 01.02.2009 r nasze przedszkole już po raz drugi włączyło się do „Wielkiego Balu księżniczek” zorganizowanego w ramach ogólnopolskiego konkursu realizowanego przez miesięcznik „Księżniczka” i firmę Disney i tym samym przyczyniło się do pobicia rekordu Disneya na największy bal karnawałowy świata.


22 luty 2010
Dnia 19.02.2010r. dzieci z kadłubskiego przedszkola pod opieka nauczycielki Izabeli Bakalarczyk wybrały się wraz z zaprzyjaźnionym leśniczym (pracownikiem Nadleśnictwa w Strzelcach Opolskich) Dariuszem Krzysztofowiczem do lasu w celu zaniesienia pożywienia zwierzętom. Jedzenia było tak dużo, że dzieci musiały wieź je na 6 sankach. Dzieci dzielnie pożywienie zwierzętom dowiozły do paśnika, choć po drodze nie raz kostki siana spadły z sanek z powodu wyboistej przez śnieg drogi – mówi dyrektor Danuta Lejżak.


19 luty 2010
W nadchodzącym roku organizację projektu w ramach Programu Młodzież w Działaniu przejęło miasto Soest z Niemiec. Wymiana młodzieży miast partnerskich odbywać się będzie od 24 lipca do 1 sierpnia 2010 r. w Soest, temat przewodni brzmi: "Living in Europe in the Year 2025"


19 luty 2010
Rozpoczęły się zapisy do X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt, które zdobędą Puchar Tymbarku oraz tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10, w nagrodę spełnią swoje marzenia i wyjadą na legendarny stadion San Siro. Po drodze czeka na nich fantastyczna piłkarska przygoda oraz wiele niezapomnianych atrakcji.


18 luty 2010
"OTWARCI NA ZMIANY” to konkurs zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do konkursu przystąpiło Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Czesława Niemena w Strzelcach Opolskich. Jury konkursu, pod przewodnictwem pana Zenona Frączka Naczelnika Wydziału w Departamencie Programów Nauczania i Podręczników MEN przyznało szkole II miejsce.


18 luty 2010
Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania rozpoczął cykl spotkań z rodzicami dzieci sześcioletnich na temat organizacji nowego roku szkolnego. W spotkaniach, których podstawowym celem jest przedstawienie rodzicom różnych możliwości realizowania przez dzieci sześcioletnie obowiązku szkolnego (w szkole lub przedszkolu) i omówienie cech charakterystycznych dla każdej z tych możliwości – uczestniczą dyrektorzy szkół i przedszkoli znajdujących się w obwodzie tych szkół.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-07-04 09:55:47)
Liczba odwiedzin: 5207976

Stopka

Data aktualizacji: 4 lipiec 2024, Licznik odwiedzin: 16600307
design by fast4net

Zamknij