Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności


14 maj 2024
24 kwietnia 2024 r.  w murach zabytkowego obiektu w Dziewkowicach odbyło się spotkanie z lokalnym znawcą historii, Piotrem Smykałą, mieszkańcem powiatu strzeleckiego. Spotkanie było fascynującym wydarzeniem dla społeczności mieszkańców Dziewkowic. Sala zapełniła się słuchaczami, a atmosfera nasycona była zaciekawieniem słuchaczy.


2 luty 2024
5 stycznia 2024 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Dziewkowicach odbyły się warsztaty z sensoplastyki. Ze względu na duże zainteresowanie warsztaty odbywały się w 3 grupach po 20 uczestników co dało łączną liczbę 60 uczestników. Uczestnikami byli uczniowie szkoły podstawowej, dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami i nauczycielami oraz dzieci pracowników firmy KRONOSPAN ze Strzelec Opolskich. Zajęcia prowadzone były przez specjalistów z Gabinetu Terapii Pedagogicznej ze Strzelec Opolskich. Warsztaty miały na celu rozwój zdolności manualnych, pobudzanie kreatywności i wyobraźni czy też rozwijanie zmysłu dotyku.


14 grudzień 2023
Chór w Dziewkowicach jest jednym z ośmiu zespołów w programie Most The Music. Jego celem jest integracja dzieci i młodzieży oraz ich rozwój artystyczny. Program ten finansuje fundacja „Most the Most”. Dyrektorem artystycznym całego przedsięwzięcia jest znany dyrygent Adam Sztaba.


28 listopad 2023
20 listopada 2023 r. w zabytkowym obiekcie odbyły się warsztaty związane z historią i wykorzystaniem papieru czerpanego. Daria Szeliga i Sandra Swoboda ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury zapoznały uczestników z historią i wykorzystaniem papieru czerpanego. Oprócz treści teoretycznych uczestnicy w praktyczny sposób samodzielnie pozyskali papier czerpany z wodnej zawiesiny. Po uformowaniu i wysuszeniu papier został wykorzystany do ręcznego wykonania różnorodnych kartek okolicznościowych zaproszeń, podziękowań. 


8 listopad 2023
W Dziewkowicach w ramach programu Most the Music odbyło się spotkanie ze znanym kompozytorem, pianistą, aranżerem, dyrygentem i producentem muzycznym Adamem Sztabą, który wspólnie z Patrykiem Sikorą przeprowadził warsztaty muzyczne.


8 listopad 2023
Uczestnicy spotkania zapoznali się z przebiegiem kariery sportowej Przemysława Trytki, piłkarza pochodzącego ze Strzelec Opolskich. Sportowiec opowiedział o początkach swojej przygody z piłką nożną, jak trafiał do poszczególnych klubów i osiągał znaczące sukcesy. Opowiadał także o trudnych chwilach w życiu piłkarza, o kontuzjach, które niweczyły plany i marzenia piłkarskie.  Słuchacze zadawali ciekawe pytania dotyczące taktyki gry na boisku oraz wypytywali o ciekawostki, o których nie zawsze można przeczytać w prasie.


25 wrzesień 2023
Dzięki współpracy z Fundacją Most the Most w Dziewkowicach 23 września br. odbył się wyjątkowy koncert w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” w wykonaniu Wrocław Baroque Ensemble pod batutą Andrzeja Kosendiaka. Koncert zrealizowany został przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.


25 wrzesień 2023
W dniu 23.09.2023 r. w odrestaurowanym zabytkowym obiekcie odbyły się pierwsze warsztaty dla najmłodszych i „młodych” mieszkańców Dziewkowic. Prowadząca warsztaty, Joanna Galikowska–Kozioł z Strzeleckiego Ośrodka Kultury w Strzelcach Opolskich, przybliżyła uczestnikom warsztatów sztukę tworzenia makram.


8 wrzesień 2023
W poniedziałek 4 września uczniowie i mieszkańcy Dziewkowic w otoczeniu zaproszonych gości otworzyli podwoje zabytkowego budynku, któremu gmina Strzelce Opolskie przywróciła świetność. Dobry to wiadomość dla najmłodszych, bo właśnie tam będą mieli swoje klasy.


26 kwiecień 2023
Trwają prace w zabytkowym budynku oświatowym Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach, który wygrał opolską edycję Konkursu Nasz Zabytek. Z każdym kolejnym dniem obiekt nabiera nowego blasku.


1 | 2
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2022-09-22 08:33:28)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-05-14 11:53:03)
Liczba odwiedzin: 39642

Stopka

Data aktualizacji: 4 lipiec 2024, Licznik odwiedzin: 16599415
design by fast4net

Zamknij