Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie


20 grudzień 2023
W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia opolski oddział Fundacji Mam Marzenie postanowił obdarować pluszakami, innymi zabawkami oraz prezentami małych pacjentów opolskich oddziałów pediatrycznych, w tym również nasz szpital w Strzelcach Opolskich.


15 grudzień 2023
Po raz kolejny mieszkańcy Suchej i okolic spędzili wspólnie nastrojowy czas w grudniowe niedzielne popołudnie. Społeczność szkolna miała możliwość gościć w swych murach rodziny i sąsiadów.


14 grudzień 2023
Dnia 7 grudnia 2023 w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Strzelcach Opolskich odbył się II etap konkursu „Wiedza o Rzemiośle”. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie czterech szkół Opolszczyzny : PSP 4 w Strzelcach Opolskich, PSP nr 3 w Zdzieszowicach, ZPO w Otmicach oraz SP w Leśnicy , łącznie 12 osób , które w pierwszym etapie szkolnym wykazały się największą wiedzą o zawodach rzemieślniczych. Celem konkursu było nie tylko uhonorowanie najzdolniejszych uczestników, ale także promowanie wiedzy o różnych zawodach rzemieślniczych oraz zachęcanie młodzieży do wyboru ścieżki edukacyjnej w branżowej szkole zawodowej.


11 grudzień 2023
8 grudnia 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej odbył się osiemnasty Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim „Es Weihnachtet”.


5 grudzień 2023
Pierwsza niedziela adwentu to świetna okazja do….zorganizowania Jarmarku Bożonarodzeniowego. I tak też zrobiliśmy!


1 grudzień 2023
30 listopada 2023 r. wszystkie grzeczne dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Strzelcach Opolskich, a było ich ponad 130 wyruszyły na spotkanie ze Świętym Mikołajem do jego chaty w Jura Parku w Krasiejowie.


30 listopad 2023
21 listopada, w Mysłowicach odbył się ogólnopolski turniej roboczy Liga Robotów oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki , inżynierii, technologii, a także sztuki matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku.


29 listopad 2023
Listopad był wyjątkowym miesiącem dla społeczności szkół w Dziewkowicach, Szymiszowie i Suchej. Odwiedziły ich uczniowie i nauczycielki z Norwegii, którzy we wrześniu gościli delegację naszej gminy w Moss. Współpraca między szkołami jest jednym z działań zawartych w Projekcie „Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie” finansowanego z Funduszy Norweskich.


6 listopad 2023
W Publicznej Szkole Podstawowej w Dziewkowicach dzięki dofinansowaniu Fundacji Most the Most z siedzibą w Warszawie realizowany jest grant „Most the Music” polegający na organizacji i prowadzeniu chóru w Gminie Strzelce Opolskie.


3 listopad 2023
Młodzieżowa Rada Gminy w Strzelcach Opolskich ogłasza wybory do Rady.  W załączeniu materiały potrzebne do przeprowadzenia wyborów.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-06-04 12:41:30)
Liczba odwiedzin: 5041717

Stopka

Data aktualizacji: 4 czerwiec 2024, Licznik odwiedzin: 16176331
design by fast4net

Zamknij