Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie


18 luty 2010
W okresie od 27 marca do 1 kwietnia gościć będziemy trzynastu młodych zawodników (w wieku od 10 do 11 lat), entuzjastów piłki nożnej. W programie pobytu zaplanowano przeprowadzenie treningów piłki nożnej (w formie obozu sportowego) a następnie występ w turnieju.


18 luty 2010
Gmina Strzelce Opolskie złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Działanie 4.3 – Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii - zadania pn. Termomodernizacja obiektów oświatowych w gminie Strzelce Opolskie, które obejmuje termomodernizację Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich.


16 luty 2010
13 lutego Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej zorganizowała zabawę walentynkową. Były piękne kreacje i zabawa z zespołem Zodiak. Organizatorzy zadbali o walentynkową oprawę. Wszyscy zakochani mieli możliwość obdarowania swej „drugiej połówki” sercem z piernika i piękną różą.


2 luty 2010
Gmina Strzelce Opolskie po raz kolejny przystąpiła do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł". W tegorocznej kampanii wzięło udział 268 uczniów ze szkół podstawowych gminy Strzelce Opolskie (Publiczna Szkoła Podstawowa w Błotnicy Strzeleckiej, Zespoły Placówek Oświatowych w Kadłubie i w Kalinowicach ) oraz 224 uczniów z: Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich i Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie.


2 luty 2010
W szkołach prowadzonych przez Gminę Strzelce Opolskie wdrażane są procedury postępowania nauczycieli w sytuacjach kryzysowych, takich jak narkomania, alkohol, palenie tytoniu, agresja.


2 luty 2010
Ze względu na duże zainteresowanie dzieci i uczniów oraz w związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, podjęto działania mające na celu utworzenie przy Publicznych Szkołach Podstawowych nr 1 oraz nr 7 lodowisk. Obecnie trwają prace związane z mrożeniem płyty. W pracach służby szkolne wspomagają strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Lodowisko będzie dodatkową, bardzo atrakcyjną formą wypoczynku zimowego dzieci.

2 luty 2010
Tradycyjnie już od kilku lat w Suchej odbywa się uroczysty Dzień Seniora. Organizatorami są: szkoła, sołectwo, ksiądz proboszcz oraz mniejszość niemiecka. Do współpracy włączyła się także świetlica wiejska. Tegoroczna uroczystość odbyła się 28 stycznia w Domu Strażaka.


28 styczeń 2010
W dniu 25.01.2010 w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkurs Technicznego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie wzięły udział trzy szkoły podstawowe: PSP w Dziewkowicach, PSP NR 7 w Strzelcach Opolskich, PSP w Suchej oraz trzy gimnazja PG w Szymiszowie, PG w Izbicku, PG z oddziałami dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich.


27 styczeń 2010
24 stycznia 2010r. Teatr Dzielnego Widza działający w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej brał udział w jubileuszowym XXV Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „HERODY” w Lewinie Brzeskim. Zespół zdobył II miejsce w kategorii grup dziecięcych. Karolina Klubikowska otrzymała wyróżnienie za rolę heroda.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-07-04 09:55:47)
Liczba odwiedzin: 5212039

Stopka

Data aktualizacji: 4 lipiec 2024, Licznik odwiedzin: 16610377
design by fast4net

Zamknij