BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót

Uczniowie z Dziewkowic uczą się kodowania i programowania

Dodano: 8 październik 2019
Uczniowie z Dziewkowic uczą się kodowania i programowania w ramach projektu „Zaprogramowani na przyszłość – z Ozobotami od najmłodszych lat”
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dziewkowice we współpracy z nauczycielami ZPO w Dziewkowicach biorą udział w projekcie grantowym Fundacji Górażdże – projekt Aktywni w Regionie. Działanie pt. „Zaprogramowani na przyszłość – z Ozobotami od najmłodszych lat” uzyskało dofinansowanie w kwocie 3 000 zł i już od września dzieci intensywnie uczą się programowania oraz kodowania. Zakupiono 10 zestawów Ozobotów.

Młodsze dzieci mają okazję uczestniczyć w niesamowitej przygodzie: rysują, rozwiązują problemy i pracują w grupach - za pomocą narysowanych kolorowych kodów programują zadania, które wykonuje robot. Starsi uczniowie programują „inteligentne” roboty przy pomocy aplikacji OzoBlockly.

Mamy świadomość, że robotyka w bardzo szybkim tempie staje się dziedziną mocno wpływającą na codzienne życie, dlatego ważna dla nas jest nauka logicznego myślenia, świadome podejście do nowych technologii, rozwój kreatywności, nauka cierpliwości oraz wytrwałości. Chcielibyśmy, by dzieci z Dziewkowic miały w przyszłości lepsze szanse odnalezienia się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.