BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót

Szkolne Obchody Dnia Głośnego Czytania w Suskiej Szkole

Dodano: 29 październik 2018
Do niedawna można ich było spotkać w lesie, teraz wkraczają do naszej szkoły i naszych domów. Gang Słodziaków, czyli lis Lucek, jeż Jerzyk, sowa Zosia, bóbr Borys, ryś Rysio i zajęczyca Zuzia 23 października 2018r z okazji minionego 29 września "Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania" zawitali do biblioteki w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej. Inspiracją organizacji spotkania i pozostałych działań stał się konkurs edukacyjny dla klas I-III „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowany przez sieć sklepów Biedronka.
Na obchody zaproszeni zostali przyjaciele szkoły, którzy w niezwykły sposób chcieli wraz z dziećmi poznać  przygody zwierzątek z książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Wśród zaproszonych gości byli: p. Regina Skowronek, p. Małgorzata Piontek – bibliotekarki z Suchej, p. Ewa Grochla- instruktor świetlicy wiejskiej, p. Danuta Sawrycka – pielęgniarka, p. Jan Zubek – myśliwy z Suchej i radny powiatu strzeleckiego, p. Teresa Furman – dyrektor szkoły, rodzice i oczywiście dzieci, które tak chętnie przystąpiły do dzisiejszego spotkania.
Stroje, rekwizyty, poczucie humoru gości oraz unikalna scenografia przeniosły uczestników w magiczną podróż do świata Słodziaków. Dzieci słuchały, czytały, opowiadały, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Oprócz zaproszonych gości, którzy czytali opowiadania, w akcję włączyły się  mamy i tatusiowie naszych uczniów. Dzieci w domu razem z rodzicami czytają codzienn po 10 minut, zbierają naklejki do mini albumu, co sprawia im niesamowitą przyjemność. Ponadto dzieci wykonały prace plastyczne z bohaterami opowiadań. Prace zostaną wysłane do fundatora konkursu. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na kolorowy, owocowy poczęstunek.

Za przygotowanie całej fotorelacji pragniemy gorąco podziękować pani Patrycji Murlowskiej z Szymiszowa.