BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót

Świętowanie i śpiewanie

Dodano: 21 listopad 2019
Listopad to miesiąc pełen refleksji. Również tych patriotycznych. Cieszymy się wtedy z odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizujemy uroczystości, które mają naszą radość wyrazić.
Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej, wpisując się w nurt świętowania, zorganizowała II Gminny Festiwal Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna pod patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich.

Odbył się on w ramach projektu „Strzeleckie nie hejtuje”. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych gminy Strzelce Opolskie. Ich zmagania, które odbywały się w Strzeleckim Ośrodku Kultury, oceniało Jury w składzie: Anna Tokarz, Aleksandra Witezy i Adrian Masseli. Wyłoniono następujących zwycięzców: - Marta Jureczko - Najlepszy Solista II Gminnego Festiwalu Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna; - „Złotka z Błotka” - Najlepszy Zespół II Gminnego Festiwalu Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna; - Chór ZPO Kalinowice - Najlepszy Chór II Gminnego Festiwalu Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna; - Zuzanna Łozińska – Zdobywczyni Tytułu „Pieśni nad Pieśniami” II Gminnego Festiwalu Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna;

Jurorzy docenili wysoki poziom przygotowania uczestników i wyrazili ochotę ponownego, rozśpiewanego świętowania za rok. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w festiwal i mają nadzieję, że uda się kontynuować przedsięwzięcie.