Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

powrót

Aktualności w oświacie

Sekcja badmintona MKS-u Strzelce Opolskie XII 2018

11 grudzień 2018
Sekcja badmintona od września 2018 zrzesza 24 członków. Trzech zawodników posiada licencję w Polskim Związku Badmintona. Natomiast 13 zawodników uczestniczy w turniejach kategorii dzieci U-9 i żaków U-11.
Od miesiąca września 2018 dzieci z powyższej kategorii uczestniczyły w 5ciu turniejach:
  • I Kłodnica OPEN organizowany przez UKS Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu – Zofia Strożek U-11 i Nataniel Rosak U-9 zdobyli brązowe medale. W grupie U-9 poszczególne miejsca zajęli: Laura Nemś V miejsce, Katarzyna Votzka XI miejsce, Szymon Czarski VI. W grupie U-11 poszczególne miejsca zajęli: Mateusz Krawiec V, Nikodem Rosak IX, Bianka Meryk IX.
  • II Opolski Turniej Dzieci i Żaków w Badmintonie VII Memoriał Mariana Krasowskiego w Komprachcicach. W grupie U-9 poszczególne miejsca zajęli: Nataniel Rosak V, Szymon Czarski VII. W grupie U-11 poszczególne miejsca zajęli: Zofia Strożek V, Nikodem Rostak V.
  • III Międzynarodowy Turniej Dzieci i Żaków Silesia CUP w Głubczycach. W grupie U-9 poszczególne miejsca zajęli: Kinga Maciołek XVIII, Laura Nemś IX, Szymon Czarski V, Nataniel Rosak V. W grupie U-11 poszczególne miejsca zajęli: Zofia Strożek V, Bianka Meryk IX, Nikodem Rosak IX, Mateusz Krawiec V.
  • IV Opolski Mikołajkowy Turniej Badmintona i Parabadmintona Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych w Głubczycach. Opolski Okręgowy Związek Badmintona zorganizował 8.12.2018 Mikołajkowy Turniej Badmintona. Jak co roku turniej odwiedził Święty Mikołaj z Panią Mikołajkową, którzy przywieźli prezenty. Klub MKS Strzelce Opolskie reprezentowało ośmiu zawodników. W kategorii U- 9 poszczególne miejsca zajęli: Nataniel Rosak V, Szymon Czarski IX, Kaliny Błaziak XV, Kinga Maciołek XV, Kuba Młynarczyk XI. W kategorii U–11 poszczególne miejsca zajęli: Zofia Strożek V, Bianka Meryk IX, Nikodem Rosak XVII. Była bardzo duża konkurencja, wspaniała zabawa i dla każdego paczuszka od Świętego Mikołaja.
  • Starsi zawodnicy startowali w trzech turniejach:  Ogólnopolski Turniej Młodzików w Żyrakowie, Polish OPEN U-17 w Głubczycach, Ogólnopolski Turniej Juniora Młodszego w Częstochowie.
Działania sekcji badmintona MKS-u Strzelce Op.  współfinansuje gmina Strzelce Opolskie.