BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót
Powiększ zdjęcie: Olimpiada Matematyczna Juniorów, zdjęcie nr 1

Olimpiada Matematyczna Juniorów

Dodano: 4 luty 2020
W tym roku szkolnym, uczeń naszej szkoły - Franciszek Jarzembowski wziął udział w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.
Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne skierowane do uczniów szkół podstawowych.
Jest  to jedyna olimpiada przedmiotowa z matematyki na poziomie szkoły podstawowej wpisana na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej olimpiad uprawniających do przyjmowania laureatów i finalistów w pierwszej kolejności do szkół wymienionych w art. 132 ustawy - Prawo oświatowe oraz art. 20d ustawy o systemie oświaty.
Olimpiada składa się z kilku etapów: 
Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej. Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przesłaniu odpowiednio zredagowanych rozwiązań do organizatora, część testowa odbywa się w szkole uczestnika w terminie ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ. Wynikiem uzyskanym w zawodach pierwszego stopnia jest suma punktów obu części: korespondencyjnej i testowej.
Zawody drugiego i trzeciego stopnia odbywają się w terminie i miejscu ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ.
 
Franek rozwiązał zadania części korespondencyjnej, a 26 września przystąpił do części testowej olimpiady. Obie próby przeszedł pomyślnie i został zakwalifikowany do zawodów drugiego stopnia. 11 stycznia wraz ze 135 najlepszymi matematykami, którzy przystąpili do rywalizacji w olimpiadzie z województwa dolnośląskiego i opolskiego reprezentował naszą szkołę na zawodach we Wrocławiu.
Frankowi gratulujemy, bo jego ciężka praca i poświęcony czas przyniosły efekty: także w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym, w którym wziął udział, na szczeblu gminnym rozwiązał 85% zadań poprawnie i będzie reprezentował Gminę Strzelce Opolskie na etapie wojewódzkim w Opolu