BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót

Gminny przegląd przedszkolaków z gminy Strzelce Opolskie '' dinka znamy, dinka kochamy z nim zawsze o przyrodę dbamy''

Dodano: 9 kwiecień 2018
Czyste powietrze wokół nas było przewodnim tematem Gminnego Przeglądu Przedszkolaków „Dinka znamy, Dinka kochamy z nim zawsze o przyrodę dbamy”, który się odbył 20 marca 2018 w Strzeleckim Ośrodku Kultury.
Była to już V edycja ekologicznego Przeglądu Przedszkolaków, a organizatorem było Przedszkole Publiczne w Dziewkowicach wraz z oddziałem zamiejscowym w Błotnicy Strzeleckiej oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Strzelcach Opolskich.
 
Przegląd cieszył się ogromnym zainteresowaniem gdyż wzięło w nim łącznie udział 200 przedszkolaków z 12 przedszkoli z Gminy Strzelce Opolskie. Celem Przeglądu było rozumienie dbania o czyste powietrze wokół nas, kształtowanie świadomości ekologicznej oraz możliwość zaprezentowania się na scenie przed widownią. Zadaniem uczestników Przeglądu było zaprezentowanie krótkiej scenki teatralnej, tańca, piosenki bądź wiersza o tematyce ściśle związanej z zanieczyszczaniem powietrza, ekologią. Występy dzieci były jakże różnorodne i ciekawe, co sprawiło, iż wypełniona po brzegi sala Strzeleckiego Domu Kultury nagradzała małych artystów ogromnymi brawami. W trakcie przerwy pomiędzy występami organizatorzy zapewnili dzieciom poczęstunek w formie pysznych ciasteczek. Nie zabrakło też wody do picia.
 
Upominki dla dzieci zapewniła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Strzelcach Opolskich oraz Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Strzelcach Opolskich.
W organizacji Gminnego Przeglądu pomogli następujący sponsorzy:
Piekarnia „Warzecha” z Dziewkowic
Mleczarnia „Michalinka” z Namysłowa.
Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych RODZICÓW przedszkolaków z Dziewkowic oraz Błotnicy Strzeleckiej.Ciasteczka były przepyszne. Jak zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc. Dziękujemy.
 
Dziękujemy WSZYSTKIM za okazaną nam pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu pięknej dekoracji oraz w montażu jej. Wiemy jak ciężka to praca. Dziękujemy Wam. Wszystkim NAUCZYCIELOM dziękujemy za przygotowanie pięknych występów dzieci a naszym przedszkolakom za super zabawę.
 
Organizatorzy: Małgorzata Marzok, Teresa Cichoń oraz Patrycja Płoszaj.
 
Zapraszamy do fotorelacji na stronie przedszkola
https://ppdziewkowice.strzelceopolskie.edu.pl/GMINNY_PRZEGLAD_PRZEDSZKOLAKOW_Z_GMINY_STRZELCE_OPOLSKIE__DINKA_ZNAMY_DINKA_KOCHAMY_Z_NIM_ZAWSZE_O_PRZYRODE_DBAMY_-_20032018_-_ORGANIZACJA,194,843