Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie

EUROPEJSKI DZIEŃ WIOSNY W SZKOŁACH

12 marzec 2009
Szkoły mogą włączyć się w obchody "Dnia Wiosny w Europie". Kampania ma służyć wzbogaceniu wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej działania.
W ramach kampanii szkoły od 25 marca do 30 czerwca 2009 roku mogą organizować wszelkiego rodzaju działania edukacyjne związane z debatą europejską. Wśród podejmowanych inicjatyw mogą być dyskusje, spotkania z osobami związanymi z tematyką europejską, debaty organizowane w szkole lub między uczniami z innych regionów lub krajów, zwłaszcza z wykorzystaniem Internetu.

- Organizowany już po raz siódmy "Dzień Wiosny w Europie" ma służyć wzbogaceniu wiedzy na temat Unii i jej działań. Ma również pozwolić nawiązać dialog między uczniami i nauczycielami a osobami działającymi w strukturach unijnych. Dzięki temu młodzież ma szansę poznać bardziej konkretny wymiar europejskiej polityki - poinformowała Marta Angrocka-Krawczyk z wydziału prasowego Komisji Europejskiej.

W tym roku obchody koncentrować się mają wokół tematu kreatywności i innowacji (rok 2009 obchodzony jest jako Europejski Rok Kreatywności i Innowacji) oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w czerwcu.

Projekt "Dzień Wiosny w Europie" adresowany jest przede wszystkim do szkół średnich. W niektórych wydarzeniach mogą jednak uczestniczyć także zainteresowane szkoły podstawowe. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej - http://www.springday2009.net/ww/pl/pub/spring2009/about/test.htm.

Po zarejestrowaniu nauczyciele i ich klasy otrzymają dostęp do pełnego pakietu projektów, konkursów, zasobów, narzędzi oraz usług na portalu internetowym.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie projektu http://www.springday2009.net.


Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.


Liczba odwiedzin: 5212009

Stopka

Data aktualizacji: 4 lipiec 2024, Licznik odwiedzin: 16610304
design by fast4net

Zamknij