Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności


25 wrzesień 2023
19 września w ramach projektu przeszkolono 12 liderów – lokalnych edukatorów, którzy po przeszkoleniu z zakresu zagadnień dotyczących efektywności energetycznej i OZE będą prowadzić działania edukacyjne i doradcze dla mieszkańców gminy. Edukatorzy, z racji pełnionych funkcji będą mogli dotrzeć do jak najszerszej grupy mieszkańców zachęcając do podejmowania działań poprawiających efektywność energetyczną swoich nieruchomości, a tym samym wpływać na poprawę stanu jakości powietrza na terenie gminy. 


5 czerwiec 2023
Gmina Strzelce Opolskie wraz z firmą Viessmann oraz Instal-Mnochy z Błotnicy Strzeleckiej przygotowała sektor tematyczny „Akademia OZE” – akademia energooszczędności, gdzie specjaliści prezentowali sprzęt, który m.in. pozwala korzystać z odnawialnych źródeł energii, czy też przyczynia się do ograniczania emisji zanieczyszczeń i CO2.


5 czerwiec 2023
3 czerwca w korowodzie rozpoczynającym Dni Ziemi Strzeleckiej, który przeszedł spod ratusza do Parku Renardów – głównego miejsca obchodów Dni Ziemi Strzeleckiej – udział wzięli włodarze gminy, goście z miast partnerskich Strzelec Opolskich oraz uczniowie szkół i przedszkoli gminy Strzelce Opolskie. Uczniowie szkół w korowodzie nieśli balony m.in. oznaczone logotypami Funduszy Norweskich.


5 czerwiec 2023
W kwietniu i maju w ramach realizacji działań związanych z projektem w PSP w Szymiszowie, ZPOP w Suchej oraz ZPO w Dziewkowicach przeprowadzono szereg działań edukacyjnych.


26 kwiecień 2023
W dniu 25 kwietnia 2023 roku podpisano umowę na realizację inwestycji pn. poprawa efektywności energetycznej budynku oświatowego w Dziewkowicach w ramach projektu Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie, na realizację którego gmina Strzelce Opolskie otrzymała dofinansowanie z Funduszy Norweskich w wysokości blisko 5,7 mln zł.


23 marzec 2023
W dniu 22 marca 2023 roku w strzeleckim ratuszu odbyło się seminarium rozpoczynające projekt Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie, na realizację którego gmina Strzelce Opolskie otrzymała dofinansowanie z Funduszy Norweskich w wysokości blisko 5,7 mln zł.


17 marzec 2023
5,2 mln zł Gmina Strzelce Opolskie otrzyma dofinansowanie w ramach tzw. funduszy norweskich na działania w zakresie poprawy jakości powietrza w budynkach szkolnych. Projekt Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych został najlepiej oceniony w kraju.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2023-03-17 08:37:14)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2023-09-25 08:34:45)
Liczba odwiedzin: 12403

Stopka

Data aktualizacji: 1 grudzień 2023, Licznik odwiedzin: 14062224
design by fast4net

Zamknij