Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności


28 listopad 2023
20 listopada 2023 r. w zabytkowym obiekcie odbyły się warsztaty związane z historią i wykorzystaniem papieru czerpanego. Daria Szeliga i Sandra Swoboda ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury zapoznały uczestników z historią i wykorzystaniem papieru czerpanego. Oprócz treści teoretycznych uczestnicy w praktyczny sposób samodzielnie pozyskali papier czerpany z wodnej zawiesiny. Po uformowaniu i wysuszeniu papier został wykorzystany do ręcznego wykonania różnorodnych kartek okolicznościowych zaproszeń, podziękowań. 


8 listopad 2023
W Dziewkowicach w ramach programu Most the Music odbyło się spotkanie ze znanym kompozytorem, pianistą, aranżerem, dyrygentem i producentem muzycznym Adamem Sztabą, który wspólnie z Patrykiem Sikorą przeprowadził warsztaty muzyczne.


8 listopad 2023
Uczestnicy spotkania zapoznali się z przebiegiem kariery sportowej Przemysława Trytki, piłkarza pochodzącego ze Strzelec Opolskich. Sportowiec opowiedział o początkach swojej przygody z piłką nożną, jak trafiał do poszczególnych klubów i osiągał znaczące sukcesy. Opowiadał także o trudnych chwilach w życiu piłkarza, o kontuzjach, które niweczyły plany i marzenia piłkarskie.  Słuchacze zadawali ciekawe pytania dotyczące taktyki gry na boisku oraz wypytywali o ciekawostki, o których nie zawsze można przeczytać w prasie.


25 wrzesień 2023
Dzięki współpracy z Fundacją Most the Most w Dziewkowicach 23 września br. odbył się wyjątkowy koncert w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” w wykonaniu Wrocław Baroque Ensemble pod batutą Andrzeja Kosendiaka. Koncert zrealizowany został przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.


25 wrzesień 2023
W dniu 23.09.2023 r. w odrestaurowanym zabytkowym obiekcie odbyły się pierwsze warsztaty dla najmłodszych i „młodych” mieszkańców Dziewkowic. Prowadząca warsztaty, Joanna Galikowska–Kozioł z Strzeleckiego Ośrodka Kultury w Strzelcach Opolskich, przybliżyła uczestnikom warsztatów sztukę tworzenia makram.


8 wrzesień 2023
W poniedziałek 4 września uczniowie i mieszkańcy Dziewkowic w otoczeniu zaproszonych gości otworzyli podwoje zabytkowego budynku, któremu gmina Strzelce Opolskie przywróciła świetność. Dobry to wiadomość dla najmłodszych, bo właśnie tam będą mieli swoje klasy.


26 kwiecień 2023
Trwają prace w zabytkowym budynku oświatowym Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach, który wygrał opolską edycję Konkursu Nasz Zabytek. Z każdym kolejnym dniem obiekt nabiera nowego blasku.


27 luty 2023
Trwają prace w zabytkowym budynku oświatowym Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach, który wygrał opolską edycję Konkursu Nasz Zabytek.


9 listopad 2022
Ruszyły prace w zabytkowym budynku oświatowym Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach, który wygrał opolską edycję Konkursu Nasz Zabytek.


14 październik 2022
W związku z przygotowywaną rewaloryzacją i dostosowaniem nieużytkowanego zabytkowego budynku oświatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach do potrzeb prowadzenia zajęć szkolnych, środowiska lokalnego, w tym osób niepełnosprawnych zapraszamy studentów/absolwentów, młodych konserwatorów zabytków do udziału przy realizacji projektu. Udział w realizowanym projekcie, np. w formie stażu lub praktyk studenckich stwarza możliwość zdobycia doświadczenia i poszerzenia wiedzy specjalistycznej. Zaproszenie kierujemy szczególnie do mieszkańców Dziewkowic i gminy Strzelce Opolskie.

1 | 2
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2022-09-22 08:33:28)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2023-11-28 13:51:59)
Liczba odwiedzin: 23208

Stopka

Data aktualizacji: 1 grudzień 2023, Licznik odwiedzin: 14062208
design by fast4net

Zamknij